Dovolená ve Španělsku s německými CK, prověřené hotely, rezervujte online zde!

Dovolená ve Španělsku s německými CK, prověřené hotely, rezervujte online zde!
 

Dovolená ve Španělsku je jasná volba, pokud vyberete z nabídky námi ověřených hotelů. Plánujete pořádnou jízdu s kamarády nebo klidnou dovolenou s dětmi? Preferujete hotel přímo na pláži? Vybrali jsme pro vás to nejlepší z pevninského Španělska i tak trochu exotických Baleárských ostrovů  a Kanárských ostrovů. Španelsko nabízí ideální prostředí pro super dovolenou na horkých plážích, výlety do krásné přírody a zážitek středomořské kuchyně. 

Doporučujeme námi osobně prověřené hotely

Detail hotelu
 
Hipotels Mediterraneo Club
Sa Coma, Španělsko
7 dní s polopenzí
odlet z Vídně s německou Alltours

star star star
od 11 200 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Široký výběr z vodních sportů, špičkový personál hotelu, přímo na pláži
Vhodné pro rodiny s dětmi
Detail hotelu
 
Meliá Jardines del Teide
Costa Adeje, Španělsko
7 dní all inclusive
odlet z Prahy / Vídně s rakouskou FTI

star star star star  
od 25 300 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Dobře udržované prostorné pokoje, skvélé jídlo, klub pro děti
Vhodné pro rodiny s dětmi
 

Lanzarote: pláže, pláže, pláže 

Tento ostrov je podmanivě krásný – v jeho středu se nachází sopečná měsíční krajina (na ostrově samotném se nachází přibližně 300 sopečných kráterů) a jako kontrast působí svěžest zeleně na severu Lanzarote. Na jihu ostrova najdete jedny z nejlepších pláží a po celém Lanzarote budete mít možnost obdivovat důmyslné architektonické projekty souznící s přírodou, jejichž autorem je César Manrique.

Na své dovolené na Lanzarote určitě navštivte národní park Timanfaya, kde máte možnost pozorovat krásy pozůstatků sopečných erupcí. Pod povrchem to zde stále vře, připravte se na ukázky gejzírů, samovznícení kupek sena metr pod povrchem a grilování kuřat přímo na “sopečné studni” o teplotě několika tisíc stupňů Celsia. Krásnou podívanou je také pláž El Golfo, kde se na pláži s černým sopečným pískem vytvořila smaragdová laguna. Krásná je také chráněná pláž Playa del Papagayo. Z letovisek na Lanzarote stojí za zmínku určitě Costa Teguise (luxusní letovisko, kde občas tráví dovolenou na Kanárských ostrovech i španělská královská rodina), Barcelo Lanzarote (vhodný spíše pro rodiny s dětmi trávící dovolenou u bazénu nebo pro milovníky golfu), letovisko Puerto del Carmen (turisticky nejfrekventovanější živé letovisko, 12 km dlouhá pláž a veškeré dostupné služby).

Španělsko

Tenerife: dovolená ve stínu horských sťítů

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů a své dovolené zde máte možnost kromě dlouhých pláží vidět i působivé hory a památky.

Na objevení čeká cca 350 km pobřeží, nabízí se procházky v tropickém lese, až designově působící temná láva a ochutnávka tradiční kuchyně na Kanárských ostrovech. Štíty hor na Tenerife dosahují působivých výšek (se svými 3718 m je Pico del Teide nejvyšší horou Španělska) a jsou obklopeny měsíční krajinou, roztodivnými skalními útvary a intenzivními sopečnými barvami. V každém případě je Tenerife rájem pro milovníky pěších tůr a horských výšlapů. Tenerife je také tepoucí částí Kanárských ostrovů – zejména karneval ve městě Santa Cruz de Tenerife je nezapomenutelným zážitkem z dovolené na Kanárských ostrovech. Na Tenerife se nachází luxusní resorty jako Grand Hotel Bahía del Duque Resort  nebo resorty vhodné pro rodiny s dětmi díky blízkému akvaparku jako je Villa Tagoro. Zajímavým resortem je Hotel Hotetour Bahia Flamingo, který má díky své poloze pod skalami zvláštní mikroklima teplejší než zbytek ostrova. U hotelu je také nádherná pláž s černým pískem, která byla díky své působivosti oceněna i v rámci EU.

Gran Canaria: dovolená na malém kontinentu

Gran Canaria je až třetí největší ostrov z Kanárských ostrovů, ale přesto na něm žije zhruba celá polovina populace. O Gran Canarii se říká, že je to v podstatě zmenšený kontinent – zelený sever, hornatý střed a pouště na jihu ostrova. Na Gran Canarii budete mít na své dovolené pocit, že jsou zde stále tajná místa k objevení.

Při dovolené na Gran Canarii se rozhodně vyplatí půjčit si auto a objet celý ostrov – budou Vám bohatě stačit 3 dny. Pokud Vás unaví osamělost a skalní scenérie ve vnitrozemí, které spíše připomínají tibetské náhorní plošiny, sjeďte do hlavního města Las Palmas de Gran Canaria, což je rušný přístav s mnoha kavárnami a nočními kluby a bary. Až se nabažíte městského ruchu, miřte na sever k městu Arucas, kde budete mít opět možnost relaxovat na své dovolené na Kanárských ostrovech na krásných plážích.

Španělsko

Největším letoviskem na Gran Canarii je Maspalomas, kde můžete očekávat typicky africkou scenérii se zlatavým pískem na plážích a nekonečnými pískovými dunami. V tomto letovisku se nachází přes 500 hotelů a je zde také velký zábavní park Holiday World. Milovníkům golfu lze doporučit pětihvězdičkový hotel Hotel Riu Palace Oasis v jehož blízkosti se nachází 18-ti jamkové hřiště. U hotelu je také krásná promenáda s kavárnami a obchody.

Fuerteventura: dovolená na nekonečných plážích

Druhý největší kanárský ostrov Fuerteventura je známý pro své pláže, a to zcela správně. Kilometry dlouhé pláže na Fuerteventuře mají krásný jemný zlatý písek a díky své geografii a stabilním povětrnostním podmínkám je toto místo rájem pro milovníky vodních sportů, windsurfingu a surfingu obzvláště. Vnitrozemí ostrova opět ukazuje svůj sopečný původ, mimo skal zde uvidíte i oázy s palmami a velká stáda koz. Při Vaší dovolené na Fuerteventuře si nenechte ujít národní park Parque Natural de las Dunas, kde uvidíte krajinu a duny písku v takovém rozsahu, že si budete připadat jako na Sahaře. Z letovisek na Fuerteventuře stojí za zmínku Costa Calma, kde kromě luxusních hotelů najdete i pravděpodobně nejkrásnější pláž – Playa del Sotavento. Pro rodiny s dětmi je vhodný tříhvězdičkový hotel SBH Mónica Beach Resort, který leží přímo na pláži s pozvolným vstupem do vody, nabízí vyžití pro děti i večerní program a to vše za příjemnou kombinaci kvality a příznivé ceny. Pro golfisty je vhodný čtyřhvězdičkový hotel Elba Sara, v jehož blízkosti leží hřiště a který je proslavený pro svou výbornou kuchyni.

La Palma: aktivní dovolená na zeleném ostrově

Přezdívaný “Krásný ostrov”, svěží La Palma je nejzelenějším ostrovem z Kanárských ostrovů. Díky své zeleni je skvělým místem pro aktivní dovolenou, ať již pěší nebo cyklistickou. Na severu ostrova opět najdete spíše zeleň a lesy, kdežto na jihu Vás bude čekat měsíční sopečná krajina. Dominantou ostrova La Palma je kráter sopky La Caldera de Taburiente, v jejímž okolí se nachází národní park. Tato oblast je vhodná pro pěší turistiku, na své dovolené zde máte možnost volby různých stezek dle obtížnosti. Ostrov La Palma je rájem pro astronomy nebo amatérské pozorovatele noční oblohy, díky své většinou bezoblačné atmosféře nabízí k pozorování ideální podmínky. Díky úsilí několika zemí zde pracuje největší teleskop na světě.

Mallorca: romantická dovolená na bílých plážích

Mallorca je největším z ostrovů, bohatým na historická a jiná zajímavá místa. Přílet do Palma de Mallorca je první vlaštovkou podoby celého ostrova. Historické uličky, kostely, muzea a palmy jsou doslova na každém rohu. Příjemná teplota, běloskvoucí pláže a romantický ráz krajiny je pro turisty velkým lákadlem.

Menorca: dovolená pro dobrodruhy

Je sousedka Mallorky, dalo by se říct taková menší příbuzná. Nedotčená příroda je velkým lákadlem, místní místo plotů používají kamenné zídky, pobřeží lemují vápencové skály a bělostné pláže. Menorca bude vyhovovat zejména dobrodružným povahám, mnoho pláží a krásných zákoutí je ukryto mimo silniční síť.

Ibiza: nejen "párty ostrov"

Pro mnohé pouze párty ostrov. Tento věhlas by mohl mnohé odradit, Ibiza však nabízí mimo četné kluby a restaurace také panenskou přírodu, krásné, udržované pláže, borové a piniové háje a také různé sportovní aktivity zejména šnorchlování a potápění. K výletům láká hora Es Vedra a tradiční hippie trhy v Es Cana.

Formentera: tak trochu jiná dovolená 

Oddělená od Ibizy pouze úžinou nabízí klidné místo pro vaši dovolenou a díky pravidelnému lodnímu spojení na Ibizu je to ideální startovní bod pro objevování obou ostrovů. Ani na tomto ostrůvku není nouze o panenskou přírodu a atraktivní turistická místa.

Místní čas je
+0
Stejně jako v České republice
 

Měna

Ve Španělsku se od roku 1999 běžně platí eurem. Můžete platit hotově nebo kreditní kartou – zvláštností však je, že při tomto způsobu placení zde můžete být vyzváni k předložení průkazu totožnosti. Ve městech nechybí bankomaty a směnárny s komfortní prodlouženou otevírací dobou.
 

Kdy navštívit

Na jih Evropy se můžete vydat za sluncem i za turstikou. Pokud cestujete za mořem, pak cestujte v létě od června do září, kdy se rtuť teploměru vyšplhá mezi 25° až 35°C. Jestliže chcete letět třeba za památkami, pak se nemusíte bát cestovat ani na jaře a na podzim.
 

Doba letu

Přímým spojem se z tuzemska do cílové destinace dostanete průměrně za 2 až 3 hodiny letu. Pokud byste se však vydali na vzdálenější ostrovy, například na Kanárské ostrovy, pak počítejte s časem stráveným ve vzduchu cca 5 hodin.
 

Český delegát

Pro pohodový průběh vaší dovolené je ve Španělsku přítomen také český delegát, jehož kontaktní údaje obdržíte spolu s dalšími informacemi o vašem pobytu.