Spojené arabské emiráty

Detail státu

Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty - transparent

Nabízíme 451 ubytovacích kapacit za cenu 7 400 Kč - 742 790 Kč.

Lesk a žár blízkého východu

Jako by zde nic nebylo nemožné. Svět zázraků a luxusu v jedné z nejbohatších zemí světa, kde slunce pálí celý rok. Unikátní kosmopolitní svět, který nikdy nespí. Milujete luxus, fantastické architektonické projekty, prosluněné pláže a žár? Pak jsou SAE jasná volba.

90% emirátů je pokryto pouští Rub al-Khali, jejíž písek mění barvu podle polohy. Scenérie písečných dun je i přes svou nehostinnost úchvatná na pohled. V písečných polích se tu a tam objeví zelená oáza – ostrůvek života. Pouště přecházejí do nížin a písčitá pobřeží mnohé uměle vystavěné ostrůvky a útvary střídají přírodní pláže. Pod taktovkou místních chlebodárců vyrůstají úchvatné stavby, nejdražší hotel světa, uměle vytvářené krajinné obrazce. Luxusní rezorty v posledních letech přilákaly větší množství turistů, než tomu bylo v minulosti, lákadlem je také noční život, nákupy, ale také přírodní krásy, adrenalinové sporty jak na moři, tak na písečných dunách. Naproti všem moderním vymoženostem láká země zároveň na staré tradice, starobylé tržnice a místní kuchyni.

SAE je spojením sedmi emirátů, každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi, které mají v celé federaci hlavní slovo.

Abu Dhabi (též Zabí) je hlavním městem rozkládajícím se na ostrově do tvaru písmene T. Historické paláce jako Al-Husn, starobylá čtvrť Batin jsou typické pro místní historické dědictví. Můžeme zde najít také muzea, široké bulváry a empírové paláce. Stín naleznete v palmových alejích s osvěžujícími kašnami, zahradách Corniche nebo v průzračné vodě písečných pláží. Abu Dhabi tvoří velký kontrast k okolním pouštním dunám a vzdouvá se nad nimi v podobě zeleně i architektonických velikánů.

Dubaj (též Dubai) je nejnavštěvovanější destinací SAE, je doslova perlou uprostřed pouště. Turismus tvoří velkou část zdejších příjmů vedle luxusních a těch nejpřepychovějších hotelů tu na vás dýchne historie starých arabských domů, mešit, tržnic a podobně. Najdeme zde nejvyšší i nejdražší hotel světa, umělé ostrovy, podmořský hotel a navzdory klimatu tu najdete i zimní areál. Ve všem tom luxusu narazíte i na romantické uličky provoněné arabským kořením, kávou, dýmkami a k návštěvě doporučujeme i Zlaté tržiště, které je největším na světě a nabízí roztodivné zboží arabského světa. I tady najdete nekonečné pláže, palmové háje, skrytý podmořský svět, možnosti adrenalinových sportů a výletů lodí a spoustu dalších atraktivních aktivit.

Připraveni na luxusní zážitek? Objevte s námi SAE.

 

 

Kdy vyrazit do dovolenou do Dubaje (Dubaie)

Nejlepší doba k dovolené nebo jiné návštěvě Dubaje (Dubaie) nebo Spojených arabských emirátů obecně je od října do listopadu a poté od února do března, kdy se teploty drží mezi 20-30 ° C a vlhkost vzduchu je na příjatelné úrovni. I když se obecně tvrdí, že měsíce prosinec a leden jsou ideální k trávení dovolené v Dubaji, bylo počasí během posledních sezón v tomto období nepředvídatelné, s často zataženou oblohou a celkově pochmurnou náladou.

Prosinec a leden je také možno považovat za hlavní sezónu, kdy se koná většina festivalů, sportovních akcí a konferencí, což se projeví na cenách hotelů v Dubaji a nutnosti tyto hotely v Dubaji rezervovat s velkým předstihem.

Pokud máte možnost volby termínu své dovolené v Dubaji, vyhněte se měsíci, kdy probíhá ramadán: pokud případně můžete: iftar (prolomení půstu po západu slunce) je sice zábava a je to skvělý způsob, jak poznat místní obyvatele a jejich zvyky, ale zároveň musíte být připraveni na nevyzpytatelné úřední hodiny a nemožnost se najíst nebo napít na veřejnosti během dne.

Oblíbené lokality na dovolenou v Dubaji (Dubai) 

Burj Al Arab

Tento div moderní architektury a superluxusní hotel (první hotel na světě se 7 hvězdičkami) vyrostl v v Dubaji, druhém největším městě Spojených arabských emirátů, v prosinci 1999. Krátce po svém slavnostním otevření 1. prosince 1999 začal být označován jako první „sedmihvězdičkový hotel“ na světě.

S výškou 321 metrů je i nejvyšším světovým hotelem. Leží na umělém ostrově asi 260 metrů od pláže Džumeríja (Jumeriah) a s pevninou jej pojí soukromá cesta. Tvarem připomíná lodní plachtu, v 28. patře na straně přivrácené k pevnině má vlastní heliport a ve výšce 200 metrů je na straně odvrácené vyhlídková restaurace s výhledem na celý Perský záliv.

 

Atlantis, the Palm

Hotel se nachází na největším uměle vybudovaném ostrově na světe, Palm Island Jumeriah. Tento unikátní hotel byl vybudován po vzoru resortu Atlantis v Nassau na Bahamách. Jeho dominantou je jedno z největších mořských akvárií, ve kterém žije přes 70 000 mořských živočichů a rostlin, součástí akvária je ztracené město Atlandita, kde najdete nespočet antických kopiií památek, kopie Mayské Pyramidy. Další velkou atrakcí je Delfíní zátoka, kde si můžete zaplavat s delfíny nebo skluzavka vedená skrze prosklený bazén. Je to ideální místo pro luxusní dovolenou v Dubaji s požitky, které byly až do nedávna z říše snů.

Umělý ostrov Palm Jumeirah v Dubaji, na němž Atlantis stojí, je ve tvaru palmy. Skládá se z kmene, koruny se 17 větvemi a obepínajícím ostrovem ve tvaru půlměsíce, který tvoří 11 kilometrů dlouhý vlnolam. Ostrov má rozlohu 5x5 kilometrů a jeho celková plocha je větší než 800 fotbalových hřišť. Vybudování tohoto ostrova se fakticky zdvojnásobila délka pobřeží Dubaje.

 

Deira

Deira je starobylou částí Dubaje, která zůstala v přímém kontrastu s moderní částí města zažívajícím tak překotný rozvoj. Čtvrť samotná je plná arabských kaváren, indických nebo arabských restaurací a malých obchůdků. Je to ráj pro milovníky nákupů a smlouvání, je tak lehké se na tomto kouzelném místě nechat pohltit během Vaší dovolené v Dubaji. Součástí Deiry je i zlatý trh podrobněji popsaný níže.

 

Zlatý trh

Vedle architektonicky skvostných luxusních hotelů je pro Dubaj vůbec nejtypičtější tzv. zlatý trh. V jedné uličce kryté dřevěnou střechou se těsná nespočet obchodů a obchůdků táhnoucích se, kam až oko dohlédne.

Za skleněnými výlohami je vystaveno nespočet zlatých šperků, které si můžete odvézt ze své dovolené v Dubaji jako suvenýr za tak dobrou cenu, jak dobré jsou Vaše vyjednávací schopnosti. Je možné zde zakoupit nejrozmanitější druhy šperků různé kvality vyrobené nejen z tradičního zlata, ale také z bílého či trojbarevného zlata. V případě, že netoužíte po již zpracovaných špercích, máte možnost si z Dubaje odvézt i zlaté cihličky nebo pruty.