Skvělá dovolená na Srí Lance za super ceny

Exotická dovolená na Srí Lance s německými CK
 

Pokud vás nelákají přecpané evropské metropole ani osamělý luxus Malediv, sbalte kufřík a vypravte se na Srí Lanku. Proč říkáme kufřík? Protože kromě pár kousků prádla tady budete mít všeho dostatek. Levně tu nakoupíte potraviny i exotické oblečky, projdete se tu po rozpálené pláži i chladných horách a na místních trzích nakoupíte ovoce, o kterém jste nikdy ani neslyšeli. Každý si tu prostě vybere, jak chce strávit dovolenou a nejste omezení jen na převalování na pláži nebo procházky rozpálenými ulice. Jeďte na Srí lanku s německou CK a uvidíte, že lepší zážitek vás nemohl nikdy potkat!

Doporučujeme námi osobně prověřené hotely

Detail hotelu
 
Tangerine Beach Hotel
Kalutara, Srí Lanka
7 dní, polopenze
odlet z Prahy s německou 5vF

star star star
od 21 500 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4/5
Prostorné pokoje, špičkový personál, skvélé jídlo, bazén
Hotel v poklidném okolí
Detail hotelu
 
Royal Palms Beach
Kalutara, Srí Lanka
9 dní, se snídaní
odlet z Vídně s Neckermann Reisen

star star star star
od 22 000 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Krásná zahrada, bazén, hotel přímo na pláži, WiFi, sportovní aktivity
Pokoje s výhledem na moře

Turisti vítáni!

Srí lanka se čím dát tím víc proměňuje ve velmi oblíbenou turistickou oblast, proto tady najdete ubytování vždy a všude. Navíc tady jako běžně na dovolené neutratíte měsíční plat. Je tu až překvapivě levně. Většina turistů se tady dostane do stádia, kdy jenom chodí a rozhazuje, protože tak příznivé ceny jsou příjemnou změnou.

Místní jsou za návštěvníky z jiných zemí vděční a podle toho se tu k vám budou taky chovat. Ze všech stran budete přijímat samé úsměvy, děti vám budou mávat a ptát se, kam máte namířeno. Taky se tu snadno domluvíte, takže pokud si budete potřebovat nechat poradit, nevytahujte telefon a obraťte se na někoho z místních.

Srí Lanka

Určitě nevynechejte i jízdu tříkolým vozítkem s názvem tuk tuk! I když nejdřív budete mít pocit, že je to větší adrenalin než na horské dráze, brzy pochopíte, že je velmi bezpečný. A nebudete chtít vystoupit!

Díky malým teplotním výkyvům a prakticky neustálému vedru je moře ve Srí lance úžasně teplé. Hned tu skočí do vody i ti, kteří se běžně musí nejdřív pár minut osmělovat. Na své si přijdou milovníci rušných pláží  tiší samotáři zbožňující soukromí a klid. Nemusíte se tu jako v Chorvatsku mít na pozoru před ježky a o kámen nezakopnete. Velké vlny jsou tu spíš výjimkou, takže si zaplavete kdykoliv. Pláže jsou rozlehlé i menší, zkrátka každý si vybere, kde se bude cítit nejpříjemněji.

Na Srí lance se dozvíte, jak má vlastně chutnat ovoce. Skutečně. Ale to není všechno. Přijdete tu taky na několik druhů ovoce, o kterých jste nikdy předtím neslyšeli. Ovocný koktejl se tu dá srovnat s manou nebeskou a budete mít co dělat, abyste se od rána do večera nepřejídali jenom banány za 10 korun.

Srí lanka je země zaslíbená především pro milovníky zvířat. Narazíte tu na nepřeberné množství zvířecích druhů, na něž byste si jinak museli vystát řadu v ZOO a ještě by ani nebylo jisté, že vylezou ze svého doupěte. Tady je uvidíte pěkně zblízka. Což občas chce i notnou dávku odvahy, ale nic, co by zvědavému turistovi nebylo vlastní! Uvidíte tu stáda divokých i ochočených slonů, na které si bez problému sáhnete, obří ještěry jako vystřižené ze Spielbergova filmu, nejbarevnější ptáky, nebezpečné krokodýli, želvy, opice, žáby, zkrátka celou ZOO!

Srí Lanka

Všimněte si i neobyčejné flóry. Ty nejzajímavější stromy, jaké kdy uvidíte, rostou právě tady. Právě pro jejich neskutečnou přizpůsobivost se okolní krajině a koruny sahající do samých oblak jsou něčím, co jen tak neuvidíte. K vidění tu jsou i rýžové pole a samozřejmě rozlehlé čajové plantáže, z nichž vzniká pověstný čaj. Dejte si ho v jedné z roztomilých restaurací, které na svých cestách potkáte a vychutnejte si jedinečný výhled. Takový uvidíte totiž jen v zemi, jež je synonymem pro ráj.

Místní čas je
+4
O 4 hodiny více jako v České republice
 

Měna

Na Srí Lance je měnou rupie (Rs), která se dělí na 100 centů. V zemi se nedoporučuje cestovat s většími bankovkami, protože se nimi hůře platí – obchodníci málokdy disponují hotovostí na vrácení. Ve směnárnách můžete měnit euro, dolar i libry. Před návratem domů vyměňte zbylé rupie, protože nikde jinde tuto měnu na směnění nepřijímají.
 

Kdy navštívit

Na ostrově se střídá období sucha a dešťů – monzunů. Ideální doba pro návštěvu Srí lanky je právě suchá doba, která zve k milovníky exotiky mezi prosincem a dubnem. Teploty se pohybují okolo hřejivých 30°C.
 

Doba letu

Z Prahy neexistují přímé lety na Srí Lanku, ale s minimálně jedním přestupem se na ostrov dostanete. Když nepočítáme čas strávený mezipřistáním, pak se doba letu pohybuje průměrně okolo 10 hodin.
 

Český delegát

Pro pohodový průběh vaší dovolené je na Srí Lance přítomen také český delegát, jehož kontaktní údaje obdržíte spolu s dalšími informacemi o vašem pobytu.