Thajsko

Detail státu

Thajsko Thajsko - transparent

Nabízíme 478 ubytovacích kapacit za cenu 12 790 Kč - 999 999 Kč.

Orientální ráj 

Země slunce, tradic a orientu  - Thajské království se v posledních letech těší čím dál větší turistické oblibě. Thajsko a jeho metropole Bangkok je opravdovým srdcem jihovýchodní Asie. Thajsko miluje svého krále a jeho orientální malby lze obdivovat na každém kroku. Můžete si tu naplánovat tak pestrou dovolenou, že se rozhodně nebudete nudit a vaše návštěva nebude poslední.

Míří sem turisté toužící po klidné dovolené i ti dychtící po poznání a místních svodech. Jižní břehy jsou omývány tyrkysovým mořem, těšit se můžete na opravdu překrásné a udržované pláže, skvělý servis a odpočinek ve stínu slunečníků a palmových alejí. Vodní sporty jsou samozřejmou součástí pobytu u moře a jsou také velmi frekventovanými aktivitami.

Tahle země to nejsou jen ostrovy a pláže jihu, Thajsko oslní i svou severní částí plnou hor a historických měst. Přes starobylé univerzitní město Chiang Mai se dostanete k dalším památným městům jako třeba Ayuthaya a Sukhothai, místa s neuvěřitelnou atmosférou. Těšte se na impozantní monumenty a chrámy budhistické kultury. Nadchnou vás také národní parky Kaeng Krachan nebo Khao Lak. Navštivte povodí řeky Kwai se slavným mostem z druhé světové války, domluvte si projížďku na slonovi, nebo jeden ze špičkových golfových resortů.

Jižní část má jeden důležitý trumf Bangkok pulzující metropoli, takzvané město andělů. Přední středisko turistického ruchu plné rušných ulic, tržnic a klubů a tradičních masážních salónů. Oblíbenými místy jsou letovisko Pattaya, Ostrovy Phuket a Phi-Phi a městečko Krabi

Doslova musíte ochutnat místní kuchyni, tolik chutí co jdou vytvořit z mála surovin a roztodivného koření jinde nenajdete. Karí na různý způsob, miska horkých nudlí a množství dušených jídel to jsou pro Thajsko typická jídla.

Zapomeňte s námi na starosti moderní doby v jedné z lokalit pro vaši dovolenou v Thajsku. Podívejte se také na Vietnam a Indonésii, destinace, které by vás rovněž mohly zajímat.

Kdy vyrazit na dovolenou do Thajska

Nejlepší čas pro dovolenou ve většině oblastí Thajska je mezi listopadem a únorem, protože prší méně a to teploty nejsou nepříjemně vysoké. Toto období je také hlavní sezóny festivalů jako Loi Krathong a Songkran.

Pokud máte v plánu strávit svou dovolenou v Thajsku v severních provinciích, není na škodu vyrazit také během teplejšího období roku (březen až květen) nebo na začátku období dešťů (od června do července), protože vzhledem k vyšší nadmořské výšce Vás budou čekat mírnější teploty. Na druhou stranu severovýchodnímu a centrálnímu Thajsku je nejlepší se vyhnout od března do května, kdy mohou teploty vyšplhat nad 40 ° C. Oblast pláží a ostrovů jižního Thajska je vzhledem ke stabilním teplotám bez výrazných výkyvů vhodná k dovolené i v obdobích, kdy na zbytku území Thajska panují nepříjemná vedra.

V Thajsku vrcholí sezóna dovolených od listopadu do konce března a následně pak v červenci a srpnu. V tomto období je třeba počítat se zvýšenými cenami a obecně větší hustotou turistů v populárních dovolenkových střediscích.).

Přestože období dešťů v Thajsku (zhruba červenec až říjen) mají špatnou pověst pro trávení dovolené, přináší i určité výhody: teploty mají tendenci být nižší, turistů je méně, krajina je svěží a krásně zelená. V závislosti na regionu a měsíci mohou být deště intenzivní a krátkodobé v odpoledních hodinách. V říjnu je ovšem nutno počítat i častými dešti.

Oblíbené lokality pro dovolenou v Thajsku

Bangkok

Thajská metropole Bangkok leží na březích řeky Chao Phraya několik kilometrů nad ústím této řeky do Thajského zálivu. Je to sídlo královské rodiny, hospodářská, průmyslová a finanční metropole Thajska, kde žije přes 10% všech Thajců. Bangkok je stejně jako obecně celé Thajsko symbolem prudkého a překotného rozvoje a modernizace této země, přičemž stále zůstává symbolem exotiky Dálného východu. V Thajsku se střetává živá tradice Asie se západní kulturou: meditační domečky na střechách vysokých bankovních domů, náboženské rituály u příležitosti otevírání nejmodernějších obchodů a posvátné stromy lemující ulice. Hektičnost metropole je zdůrazněna turistickými lákadly a intenzivním nočním životem a zábavou, nicméně je možno najít i úkryt v jednom z mnoha buddhistických chrámů. Při Vaší dovolené byste neměli opomenout výlet do nedaleké Ayutthayi (rozvaliny bývalého hlavního města), orientálně barvitý plovoucí trh Damnoen Sadduak, královské letní sídlo Bang Pa In nebo Nakkhon Pathom s největší buddhistickou pagodou na světě.

 

Phuket

Phuket je největší thajský ostrov a je spojen s pevninou mostem. Je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí v jihovýchodní Asii (více než 1 mil./rok). I přes značný turistický ruch si Phuket nadále zachovává azurové moře a bělostný písek. Dokonalá infrastruktura (kompletně obnovená po tsunami v roce 2004) a nepřeberné množství atrakcí uspokojí nároky na dovolenou i pro nejnáročnější klientelu. Na ostrově je mezinárodní letiště.

Turistická letoviska a pláže na Phuketu jsou především koncentrovaná na západní straně ostrova. Tradičně v Thajsku pláže nepatří žádnému soukromému subjektu a hotely nemohou vlastnit nebo vymezovat části pláží jen pro svoji potřebu. Z tohoto důvodu lze najít volná místa i před těmi nejluxusnějšími hotely. Pláže jsou často obsluhovány místními prodejci s malými stánky (bary) přibližně 200-300m vzdálených. Tyto bary zajišťují prodej nápojů a drobných jídel, včetně pronájmu lehátek se slunečníky.

Ve městě Phuket se každoročně koná řada slavností a festivalů, z nichž nejznámější je vegetariánský festival sloužící k očistě těla i duše a je doprovázený rituály sebetrýznění. Velkolepé jsou i oslavy thajského Nového roku.

 

Ko Samui

Jedná se o jeden z nejkrásnějších ostrovů v Thajsku, kterému dominují kilometry dlouhé bílé pláže lemované palmami, průzračně čistá mořská voda a exotická tropická příroda. To vše předurčuje Ko Samui jako ideální místo k relaxaci a odpočinku na dovolené v Thajsku. Milovníkům potápění se nabízí nádherný pohled do podmořského světa u ostrova Ko Tao, severně od Ko Samui.

Ko Samui nabízí různé druhy dovolené. Existují zde přeplněné pláží, kde se podomní prodejci prodávají ručně nasekané kokosy a manga a kde je téměř neustále slyšet zvuk motorových člunů táhnoucích vodní lyžaře. Existují zde ale i izolovaná místa, kde najdete na dovolené tolik potřebný klid a osamělost.

 

Krabi

Většina turistů pouze využije Krabi jako vstupní bod do okolních úžasných destinací jako Ko Lanta na jihu, Ko Phi Phi na jihozápadě a Ao Nang, Railay a Tham Phra Nang na západě.

Město leží na západním břehu v Mae Nam Krabi asi 1000 km od Bangkoku a 180 km od Phuketu. Na východním břehu řeky jsou upravené husté mangrové háje a severně od města jsou dva proslulé vápencové masivy na Khao Khanap Nam, které se tyčí z vody jako dvě obrovské velryby.

 

Ko Phi Phi

Tento ráj na zemi je vlastně souostroví šesti ostrůvků, z nichž hlavní jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Le. Vysoké homolovité kopce, pohádkové pláže, smaragdově zelené moře, korálové útesy a barevný podmořský život zde vytváří kouzelnou scenérii a jsou zárukou nezapomenutelné dovolené v Thajsku.

Nenechte si ujít zejména Ko Phi Phi Le a Ko Phi Phi Don. První jmenovaný je strmý útesový ostrov s malebným pobřežím a jeskyněmi, z nichž jedna (Tham Viking) je obrovská vzdušná jeskyně, která je domovem velké populace vlaštovek. Na zdech je mnoho starobylých maleb lodí podobných těm, které malovali Vikingové. Hlavní atrakcí na Ko Phi Phi Don je Ao Ton Sai, pláž s bílým pískem jež se táhne až k pohoří, které ústí přímo do moře. Mimo to je zde mnoho kouzelných pláží, které jsou přístupné pouze z lodi.

Na ostrovy Phi Phi se dostanete lodí jak z Krabi tak z Phuketu. Ve městě Krabi je možné si na molu Chaofa najmout loď, která odjíždí denně. Lodní lístky jsou k zakoupení na molu nebo v turistické kanceláři ve městě. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny

 

Pattaya

Pattaya leží asi 140 km jihovýchodně od Bangkoku v Thajském zálivu. Je to jedno z nejnavštěvovanějších plážových středisek jihovýchodní Asie, kde je možno relaxovat a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Zábavní parky, muzea, svěží botanické zahrady a nesčetné turistické atrakce nabízí mnoho druhů zábavy a kulturního vyžití bez rozdílu věku a bez rozdílu mezinárodního původu. Po setmění Pattaya tepe nočním životem, je přeplněná neuvěřitelným množstvím restaurací, nočních klubů, barů, diskoték, go-go barů a kabaretů.