Tunisko

Detail státu

Tunisko Tunisko - transparent

Nabízíme 174 ubytovacích kapacit za cenu 6 784 Kč - 61 580 Kč.

Geografie a počasí v Tunisku

Tunisko je stát v severní Africe, jehož břehy jsou omývány Středozemním mořem. Tunisko sousedí na západě s Alžírskem a na jihovýchodě s Libyí. Na severu země se tyčí pohoří Atlas a protéká řeka Medžerda (Medjerda), ve zbytku Tuniska najdeme nížiny a slané pánve - šotty. Na jihu Tuniska je plošina Dahar a poušť Sahara.

Tunisko je pravděpodobně nejdostupnější turistická destinace pro dovolenou v Africe, jak s ohledem na ceny zájezdů, tak přívětivost místních obyvatel a celkové úrovně turistického ruchu tvořícího významný motor ekonomiky Tuniska. Je to země, kde vrcholí písečné duny v blízkosti města Douz v saharské poušti, kde se vyjímají krásné sluncem odbarvené kulaté domy na Djerbě a kde také najdete vyprahlou krajinu na jihu poblíž Tozeur tak kontrastující s jiskřivými vodami Středozemní moře.

Na severu Tuniska najdete klidné pláže na severním pobřeží, naopak v okolí Hammametu a Monastiru je turistický ruch mnohem intenzivnější. Velkým turistickým lákadlem jsou i lokace (např. Matmata), kde se v Tunisku natáčela pokračovaní legendární filmové série Hvězdných válek (Star Wars).

Podnebí v Tunisku je odlišné na severu, jihu, pobřeží nebo vnitrozemí. Severní část země má typické středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami. Na jihu země panuje klima suché s velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí (letní denní teploty dosahují v polopouštích a pouštích Sahary až ke 40°C, v noci klesají až k nule).

Kdy vyrazit na dovolenou do Tuniska

Hlavní turistická sezóna pro dovolenou v Tunisku trvá během letních měsíců. Lze ale jen doporučit návštěvu Tuniska na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září až konec listopadu), kdy stále panují velmi příjemné ale ne úmorné teploty. Pokud byste na své dovolené chtěli navštívit duny na Sahaře, jsou ideální zimní měsíce. Turistická sezóna na východním pobřeží Tuniska a na ostrově Djerba trvá prakticky celoročně, neboť teploty zde zřídkavě klesnou pod 16°C.

Oblíbené lokality pro dovolenou v Tunisku

Djerba (Džerba)

Djerba je se svou rozlohou 520 km2 největším ostrovem severní Afriky a zároveň je nejvyhledávanější destinací pro trávení dovolené v Tunisku, zejména díky krásným dlouhým plážím, čistému moři a příjemnému podnebí. Samotný ostrov je s pevninou spojen přes 6 km dlouhou hrází, ale je možné se na něj dostat i trajektem.

Kromě krásných pláží a hotelových resortů s komplexy bazénů, velkým množstvím vodních a jiných sportů a wellness služeb můžete také navštívit některé z měst nacházejících se na ostrově Djerba. V hlavním městě Djerby Houmt Souk máte možnost navštívit trhy nebo shlédnout výrobu tradičních koberců, v Guellale je centrum místní hrnčířské výroby a muzeum tradic, které jsou pro Evropana mnohdy velmi exotické a ve městě Midoun je největší trh na Djerbě, kde koupíte téměř vše.

Na Djerbě se také nachází jedno z nejkvalitnějších golfových hřišť Djerba Golf Club s 27 jamkami otevřené v roce 1995. Díky své poloze a vyvážené obtížnosti je hojně navštěvováno přes zimní měsíce díky příjemnému klimatu.

 

Hammamet

Velmi oblíbené středisko na severovýchodě Tuniska s hotelovými komplexy moderního stylu a skladby. Kolem hotelů vede třída s nepřeberným množstvím restaurací, obchodů a diskoték, procházku zpříjemní i pohled na divokou flóru v podobě ibišků, růží, kaktusů a jiných právě kvetoucích rostlin.

 

 

Monastir

Toto letovisko se nachází na okraji skalnatého poloostrova a je ideální kombinací hotelových resortů u krásných písčitých pláží a historického centra původního města, kde máte na své dovolené možnost obdivovat památky pocházející až z 8. století (klášter a později pevnost Ribat, mešita z 9.století a mauzoleum 1. tuniského prezidenta Habiba Bourghiby). Monastir je zároveň blízko letiště, kdy transfery trvají zhruba komfortních 20 minut.

 

Sousse

Letovisko nacházející se severně od Monastiru, díky své poloze v úrodné části Tuniska zde najdete krásné ovocné sady. Hotely nabízejí vyžití ve vodních sportech, díky své poloze zde panují dobré podmínky například pro windsurfing nebo potápění.

 

 

Tabarka

Obchodní město založené původně Féničany zažilo v posledních letech ohromný turistický boom, kdy na pobřeží Středozemního moře vyrostly moderní komplexy se službami západního standardu. Díky své poloze získává Tabarka více vláhy, okolí letovisek je tak zelené a porostlé lesy. Obecně zde ráz krajiny připomíná spíše severní Řecko. Dominantou Tabarky je Janovská pevnost ze 16. století s krásným výhledem na moře.

 

Port El Kantaoui

Tento přístav prošel v minulosti bouřlivým vývojem a bylo zde vybudováno letovisko plné luxusních hotelů, v blízkosti je golfové hřiště a marina je vždy plná i několika stovek luxusních jachet. Obecně se zde nacházejí kvalitnější hotely v odpovídajících cenových relacích.