Skvělá dovolená v Turecku za super ceny

Exotická dovolená v Turecku s německými CK
 

Jestli vás už omrzely oblázkové pláže Chorvatska, romantické procházky v Itálii a termální prameny na Slovensku, máme pro vás něco extra. Co takhle dovolenou v Turecku s německou CK?

Z naší nabídky luxusních zájezdů do Turecka

Detail hotelu
 
Kamelya K Club
Çolakli, Turecko
8 dní all inclusive
odlet z Prahy / Vídně s rakouskou FTI

star star star star 
od 10 400 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4/5
Krásné středisko přímo na písečné pláži, plavecký bazén s odděleným bazénem pro děti, celodenní animační programy
Vhodné pro rodiny s dětmi
Detail hotelu
 
Gypsophila Holiday Village
Okurcalar, Turecko
7 dní all inclusive
odlet z Prahy / Drážďan s německou 5vF

star star star star 
od 10 200 Kč
Hodnocení na TripAdvisoru: 4,5/5
Přímo na dlouhé pláži, v poklidném prostředí perfektní pro relaxaci, středisko s krásnou zahradou 
Vhodné pro rodiny s dětmi
 

Turecko je tak trochu odstrčená země, která nebývá prvním turistickým cílem. Není pro to ale žádný důvod a je to velká škoda! Má toho totiž hodně a neváhá to turistům toužícím po zážitcích nabídnou. V první řadě je to země plná překrásných staveb, takže pokud jste byli odjakživa fascinovaní „sultánskou“ architekturou a toužili jste poznat, jaké by to asi bylo žít v pohádce, doporučujeme si udělat výlet k jedné z překrásných mešit jako je Sultan Ahmet Camii, neboli Modrá mešita, která na vás bude vykukovat snad ze všech stran Istanbulu. I díky tomu je jeho nejznámějším symbolem. Nebo se projděte pod Hadrianovou bránou. Ta zas vypadá jako vystřižená ze souboje titánů.

Turecko

Obrovské voňavé trhy

V Turecky vás to bude neustále nutit vytahovat peněženku a vězte, že si toho doveze víc než z jakékoliv jiné dovolené. Zdejší tržiště jsou navíc pověstné pro smlouvání. Dejte si osobní výzvu a zkuste trhovce přesvědčit, aby vám dal ten nejkrásnější pletený koberec ze svého obchodu na nanejvýš za poloviční cenu! Doma si na něm můžete zacvičit třeba jógu a při každém doteku si připomínat zážitek z tureckého tržiště. Turci jsou taky velkými milovníky bazarů! Ale s vetešnictvím, která známe, to nemá nic společného, nebojte se. Každý milovník nebo milovnice nákupů odsud už nikdy nebude chtít odejít! Objevíte tu snad vše od látek, přes ovoce a zeleninu až po keramiku. Menší, ale neméně oblíbený, je i Egyptský bazar. Tady se budou chtít vaše čichové buňky zbláznit! Voní to tu nepřeberným množstvím exotického koření a parfémů.

Pokud jste milovníky tureckého kebabu, bude pro vás tahle dovolená životním zážitkem. Dát si ho v Turecku je totiž to nejlepší, co můžete udělat! Jejich kuchyně je příjemně kořeněná a skýtá chutě pro Český jazyk nepoznané a velice příjemné. Ochutnejte i další z jejich pochoutek a uvidíte, že nebudete zklamaní!

Vybere si tu každý

Bez koupání by to samozřejmě nešlo. Ať už se vydáte na dovolenou do kterékoliv části Turecka, ujišťujeme vás, že se vykoupete v nádherně průzračné vodě. Pláže jsou lemované světlým pískem a některé jsou díky vysokým teplotám připravené k navštívení v kterékoliv části roku. Najdete tu jak ty nejbezpečnější s příjemně mělkými sestupy do vody (vhodné především pro rodiny s dětmi), tak ty divoké a rozbouřené, představující výzvu především pro milovníky vodních sportů.

Velkou raritkou jsou taky turecké lázně. Jejich blahodárné účinky pocítíte ihned po prvním namočení! Jestli už vás unavili české, slovenské nebo maďarské termály, v turecky si zase spravíte chuť. Budete tak nejenom příjemně zrelaxovaní, ale i zdraví.

Turecko

Nepřeberné množství památek

Turecko je země vhodná nejenom pro parádní koupačku u moře, ale taky pro zapálené znalce historie a obdivovatele přírodních kuriozit. Tou snad největší je bavlněný hrad Pamukkale, což je 2 700 metrů široký svah pokrytý čistě bílým travertinem. Vznikl z minerálních pramenů, které tu vytékají a z dálku skutečně připomíná hradby utkané z jemné bavlny.

Nouze tu samozřejmě není ani o překrásná sídla tureckých sultánů. Dnes už tu asi obtloustlé vládce s aladinovskými botami nepotkáte, nicméně můžete se projít třeba po paláci Topkapi nebo městečkem Phaselis a připomenout si dobu dávno minulou. V obležení typicky tureckými tvary to zvládnete kdekoliv v Turecku!

Místní čas je
+2
O 2 hodiny více jako v České republice
 

Měna

V Turecku můžete platit tureckou lirou, známou pod zkratkou TL. V kurzovních systémech však novou tureckou liru najdete pod písmeny TRY. Jedna lira má hodnotu 100 kurušů. V některých turistických letovsicích a ve směnárnách pochodíte také s eurem či s dolary. Turecké liry bez potíží vyberete také v bankomatech.
 

Kdy navštívit

Ideální doba pro návštěvu Turecka je od od května do září, kdy se zde ustálí počasí a nehrozí trvalé deště. V červnu se teploty pohybují kolem příjemných letních 30°C, sezóna pak vrcholí v červenci a srpnu – tehdy teplota stoupá mezi 35 – 45°C. Milovníci turistiky mohou vsadit ještě na první polovinu října, kdy zve pohodové počasí pro objevování země a teploměr ukazuje okolo 25°C.
 

Doba letu

Doba letu do turistických destinací Turecka potěší svou krátkou dobou i ty, kteří nemají rádi zdlouhavé cestování. Do země se z České republiky dostanete přímým spojením průměrně za 2 hodiny a 45 minut. Doba letu vždy záleží na konkrétním letovisku a povětrnostních podmínkách.
 

Český delegát

Pro pohodový průběh vaší dovolené je v Turecku přítomen také český delegát, jehož kontaktní údaje obdržíte spolu s dalšími informacemi o vašem pobytu.