Venezuela

Detail státu

Venezuela Venezuela - transparent

Nabízíme 0 ubytovacích kapacit za cenu - .

Geografie a počasí na Isla Margaritě

Isla Margarita (česky Ostrov sv. Markéty) leží 38 km od pobřeží Venezuely, je její součástí a společně s ostrovy Coche a Cobagua tvoří federativní stát Nueva Esparta. Isla Margarita vznikla v podstatě jako 2 samostatné ostrovy (Macanao a Isla Margarita) spojené úzkým písečným hrdlem v oblasti mangrovové laguny La Restinga. Povrch ostrova je mírně zvlněný, nejvyšší kopec Pico de Macanao měří 760 m. Turismus na ostrově je soustředěn do jeho severovýchodní části a v této části ostrova je soustředěna i většina ze 420,000 domorodců. Největším městem na ostrově je Porlamar .

Podnebí na Isla Margaritě je vlhké tropické a velmi stálé s minimálními teplotními rozdíly během roku a nevyhraněným obdobím dešťů, které bývají nejčastější mezi srpnem a říjnem. Průměrná teplota se pohybuje celoročně mírně nad 30°C.

Kdy vyrazit na dovolenou na Isla Margaritu

Díky své poloze v Karibiku má Isla Margarita příjemné klima po celý rok. Deště jsou častější od listopadu do ledna, nicméně většinou prší během chladnější noci. Vrcholem turistické sezóny na Isla Margaritě je měsíc srpen a pak také doba okolo Vánoc a Velikonoc.

Oblíbené lokality pro dovolenou na Isla Margaritě

Playa el Agua

Této oblasti dominuje cca 4 km dlouhá pláž s bílým pískem lemovaná vzrostlými kokosovými palmami. Průměrně zde slunce svítí 340 dní v roce. Za pláží se táhne bulvár, kde najdete bezpočet restaurací, hotelů a obchodů, jsou zde také místní umělci a živá hudba. Pláž je oblíbená mezi místními i mezi turisty – zatímco místní se zdržují spíše na začátku pláže, turisté mají tendenci se usazovat přibližně uprostřed.

 

Playa Puerto Cruz

Tato pláž se nachází v zátoce na severním pobřeží Isla Margarity, přímo na ní stojí resorty Dunes Beach Resort a Hesperia Isla Margarita. Pláž je krásným místem na procházky, nicméně někdy se zde mohou vyskytnout vlny znemožňující plavání.

 

Los Roques

Mořský národní park založení v roce 1972 skrývá nedotčené přírodní scenérie s neuvěřitelnými odstíny vody, neporušenými korálovými útesy, bělostnými plážemi a ostrůvky s porostem mangrovníků. Chráněné souostroví se skládá z více než 50 ostrovů a ostrůvků. Souostroví se nachází přibližně 128 km severně od Caracasu a z Isly Margarity se na něj dostanete letecky. Pohled ze vzduchu na různé odstíny moře je nezapomenutelný.